Senaryo Atölyesi: İlk Dönemin Ardından

Aralık ortasında sekiz katılımcılı ilk atölyemizin sonuna gelirken ben bu gönderiyi ancak Şubat ortasında yollayıp atölyenin gayet güzelce devam edip nihayete erdiğini söyleme fırsatı buluyorum. Evvela son günden iki fotoğraf bırakayım şuraya:

20181215_153412.jpg
20181215_154200.jpg

Üç sebebi var burayla yeterince ilgilenemememin aslında, elbette kronik uyuşukluğum ve gelen her epostayı okuyup cevaplama, yollanan her işi okuma hastalığım dışında…

İlki Aralık, Şubat arası aldığım bir iş. Dünyaca ünlü bir belgesel kanalı için güzel bir iş yazdım bu süreçte. Heyecanla çekimlerini bekliyorum.

İkincisi yazmaya devam ettiğim uzun metraj korku filmi elbette. Zor, zor, zor.

Üçüncüsü ise bir üçleme haline getirmeyi düşündüğümüz kısa korku filmlerinin ilki olan Ouroboros’un yazım ve çekim süreçleri… Heyecanlıyım zira 19-20 Şubat’ta setteyiz. Beykoz/Kundura’ya Vatanım Sensin sonrası bir dönüş olacak aynı zamanda. Bize şans dileyin.

Not: Atölyenin konu ile ilgili haftalarında misafirimiz olmayı kabul eden senaristler Melek Seven, Deniz Gürlek ve Tunus Taşçı ile oyuncu Aydın Genç’e eşsiz katkıları için teşekkürlerimle!